Good morning nie
W tym oraz w poprzednim tygodniu pojawiły się na platformie odcinki KNA poświęcone rękodziełu, a dokładniej szydełkowaniu i robieniu na drutach. Jeżeli jest to twój sposób na spędzanie czasu, a może nawet zarabianie, to gorąco polecam. A jeżeli myślisz o nowym hobby, to możesz połączyć naukę angielskiego z nauką np. szydełkowania.
Gwarantuję, że po angielsku znajdziesz więcej materiałów w Internecie niż po polsku na niemal dowolny temat. A przecież skoro i tak będziesz uczyć się rzeczy całkowicie dla nowych, to raczej nie zrobi Ci to różnicy czy dany ścieg będziesz nazywać single crochet, czy połsłupkiem. Jeszcze raz gorąco polecam.
À propos polecanek, to chciałem się z Tobą podzielić ciekawą wskazówką nadesłaną przez słuchacza Mateusza, który korzysta z niskokosztowych rozwiązań, poszukując materiałów do nauki angielskiego. Otóż Mateusz m.in. korzysta z magazynów do nauki języka (np. English Matters). To, co jest świetnym pomysłem, to kupowanie starych numerów w sklepach z używanymi lub tanimi książkami. Co prawda wiadomości być może nie są bardzo aktualne, ale przecież język jak najbardziej. Poza tym dajemy magazynom w ten sposób drugie życie i mamy okazję z nostalgią wrócić do wydarzeń z przeszłości. Świetna wskazówka, prawda! A może w twoim sklepie upolujesz całą paczkę starych gazet za niewielkie pieniądze?
A co oprócz magazynów?
Dzięki internetowi i działaniom marketingowym wielu nauczycieli i szkół językowych mamy prawdziwą klęskę urodzaju jeżeli chodzi o materiały do nauki języka angielskiego, które są dostępne całkowicie za darmo. Znajdziecie w pełni darmowe i dobre materiały na YouTube, czy Spotify. Nie musisz kupować nawet słownika i korzystać możesz z Google Translate czy Diki. Co prawda płacimy tam swoimi danymi, ale są to zdecydowanie rozwiązanie niskokosztowe.
Innym ciekawym źródłem do czytania wiadomości po angielsku jest stronka News In Levels, która zbiera ciekawostki ze świata i przedstawia je na 3 poziomach zaawansowania. Link zostawię na dole maila.
Uważaj tylko, aby nie popaść w fazę kolekcjonowania materiałów do nauki. Nawet najlepszy materiał leżący na półce nie pomoże Ci lepiej mówić po angielsku. Wybieraj treści, które są dla Ciebie interesujące i takie, którym możesz zaufać merytorycznie, a potem z nich korzystaj! Zawsze możesz sobie zrobić wyzwanie i korzystać z jednego źródła przez np. 2 tygodnie, po czym ocenić, czy dalej to źródło Cię kręci i czy czujesz, że robisz dzięki niemu postępy.
Jest jeszcze jedna mroczna strona materiałów z Internetu – piractwo. Jako twórca internetowy, nie pochwalam kradzieży ani korzystania z nielegalnie pobranych książek, ćwiczeń czy filmów. Na szczęście, coraz łatwiej jest być legalistą i za drobną opłatą móc korzystać z dobrodziejstw technologii i dzięki temu się rozwijać.
A może ty również masz wskazówki dotyczące niskokosztowych rozwiązań do nauki angielskiego?
Have a wonderful weekend,
Szymon
LINKI
Lekcja o szydełkowaniu KNA 334
Lekcja o robieniu na drutach KNA 335
News in Levels
|