Sponsor newslettera:
Stena Recycling sp. z o.o.

Środa, 14 stycznia 2026
dziennikarka Wyborcza.biz
Dzień dobry,

W "Wyborczej" publikujemy dziś przejmującą rozmowę z rodziną Krzysztofa Galosa, Polaka zabitego wiosną 2023 roku w rosyjskim areszcie śledczym. Z ustaleń policji wynika, że po raz ostatni przed zaginięciem był widziany w obwodzie zaporoskim. "Długo wierzyłem, że tata wróci" - mówi jego syn, Paweł.

Zaglądamy też za kulisy polskiej polityki i przyglądamy się, jak w Prawie i Sprawiedliwości główkują, co zrobić z rosnącym poparciem dla Grzegorza Brauna. Jarosław Kaczyński otwarcie go krytykuje, ale nie wszycy w w partii zgadzają się ze strategią prezesa.

Razem z Kasią Bielecką wracamy dziś także do sprawy przekształcania B2B w etaty. Brak środków na minimalne emerytury, rozrost deficytu NFZ czy brak ochrony dla kobiet w ciąży. Wyjaśniamy w siedmiu punktach, dlaczego z pozoru biurokratyczna reforma, dotyczy nas wszystkich. 

To dzięki osobom, które subskrybują Wyborcza.pl, możemy tworzyć nie tylko ten newsletter, ale też reportaże, wywiady i śledztwa. Dziękujemy! Jeśli jeszcze nie masz prenumeraty cyfrowej, sprawdź aktualne promocje TUTAJ.
TEMATY DNIA
NIE PRZEGAP
DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ