ey-tech-insights1.png
 
 
 

EY Technology

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
⭐TOP IN TECH
 
 
Trzecia edycja raportu „Jak polskie firmy wdrażają AI?”
 
 
 
 
 
77% firm w Polsce wdraża lub wdrożyło AI, ale tylko 10% realnie zmienia dzięki niej model biznesowy.

AI w Polsce przestała być eksperymentem.  Najnowszy raport EY pokazuje, że rynek wszedł w nową fazę dojrzałości:
  • 28% firm realizuje wiele inicjatyw AI, ale bez wpływu na P&L,
  • 19% używa AI w kluczowych procesach,
  • tylko 10% wykorzystuje ją do transformacji modelu biznesowego.
To właśnie ten „środkowy poziom” staje się dziś największym zagrożeniem: pozorna dojrzałość bez realnej przewagi konkurencyjnej. Sztuczna inteligencja przestała być wyróżnikiem samym w sobie. O przewadze decyduje to, jak firma zarządza jej skalą i wytwarzaną wartością.

Gdzie faktycznie znajdują się projekty AI w polskich firmach, co działa, a co daje złudzenie postępu? Poznaj opinie rynkowych ekspertów oraz rekomendacje EY.

Dowiedz się więcej
 
 
Pobierz raport
 
 
 
 
 
Next is Now. OT Control Tower for Smarter Operations
 
 
Obraz4.png
 
 
 
OT Control Tower pokazuje, jak dzięki zintegrowanej, wspieranej przez AI platformie organizacje mogą odzyskać pełną kontrolę nad środowiskami OT. Łącząc widoczność, bezpieczeństwo, ryzyko i zgodność, umożliwia przejście od silosów i reaktywności do szybszych, bardziej odpornych i świadomych operacji.

Zapewnia:

  • jedno źródło prawdy – pełną, end to end widoczność usług, zasobów i tożsamości OT,
  • szybkie i rzetelne decyzje – oparte na danych, a nie bazujące na intuicji oraz wspierane przez AI i na czas,
  • mniej niespodzianek – spójne i lepsze zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem,
  • większą odporność operacyjną – OT wspiera skalowanie biznesu.
Chcesz wiedzieć jak OT Control Tower może wspierać Twoją organizację?

Dowiedz się więcej
 
 
TECH WYDARZENIA
 
 
ey-unified-ot-identity-zero-trust-for-industrial-environments_cienki.png
 
 
 
Webcast EY: OT Control Tower – How integrated visibility, governance and AI redefine OT security and future of OT management 
 
 
 
Webcast pokaże, dlaczego silosowe podejście do zarządzania OT przestaje być wystarczające przy rosnących zagrożeniach, presji regulacyjnej i cyfryzacji. Eksperci EY i ServiceNow przedstawią model OT Control Tower, który dzięki zintegrowanej widoczności i AI umożliwi bezpieczniejsze i bardziej odporne zarządzanie OT.

03.06.2026, godz. 11:00

 
 
Zarejestruj się
 
 
 
 
 
ey-tozsamosci-nieludzkie_cienki.png
 
 
 
Webcast EY: Tożsamości nieludzkie, ukryta większość – gdzie maszyny zyskują tożsamość, a organizację kontrolę w zarządzaniu ryzykiem 
 
 
 
W trakcie odpowiemy, dlaczego tożsamości nieludzkie stanowią dziś jedno z kluczowych, a jednocześnie najsłabiej kontrolowanych źródeł ryzyka w organizacjach. Wskażemy, jak odzyskać nad nimi kontrolę i ograniczyć ryzyko dzięki automatyzacji oraz nowoczesnemu podejściu do zarządzania uprawnieniami.

28.05.2026, godz. 14:00

 
 
Zarejestruj się
 
 
 
 
 
ey-nis2_cienki.png
 
 
 
20 minut o NIS2: Kwalifikacja na gruncie NIS2 i UKSC
 
 
 
Webcast koncentrował się na praktycznych aspektach oceny, czy organizacja podlega nowym obowiązkom wynikającym z dyrektywy NIS2 oraz nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Eksperci EY wyjaśniali, jak w praktyce interpretować przesłanki kwalifikacyjne, unikać najczęstszych błędów oraz świadomie zarządzać ryzykiem regulacyjnym w warunkach niejednoznaczności przepisów.
 
 
Obejrzyj nagranie
 
 
📌 STREFA WIEDZY
 
 
 
 
 
💡 EY W MEDIACH
 
 
 
Jak wskazuje Andrzej Parylak z EY technologia w branży kosmetycznej przestała być zapleczem IT, a stała się kluczowym elementem modelu biznesowego, bezpośrednio wpływającym na wzrost przychodów, marżę i ograniczanie ryzyka. Ekspert EY akcentuje, że tylko technologie realnie osadzone w strategii zarządczej, a nie traktowane jako odrębne projekty, pozwalają przekuć innowacje w mierzalny wynik finansowy i trwałą przewagę konkurencyjną.

Czytaj więcej →
 
 
 
 
 
 
Artykuł, oparty na raporcie EY pokazuje, że sztuczna inteligencja realnie wpływa na optymalizację kosztów, poprawę jakości usług i wzrost przychodów, jednak tylko część firm potrafi skutecznie przełożyć wdrożenia na twarde wyniki biznesowe. Jak podkreśla Piotr Ciepiela z EY, kluczowym wyzwaniem nie jest sama technologia, lecz „ostatnia mila” – czyli osadzenie AI w codziennej pracy organizacji i powiązanie jej z KPI oraz P&L, bez czego inicjatywy AI nie przynoszą trwałej wartości.

Czytaj więcej →