- Już 62% Polaków regularnie sięga po zerówki. To dowód na to, że piwa bezalkoholowe stały się elementem nowoczesnego stylu życia, a nie jedynie propozycją dla kierowców – przekonuje Ineza Król -Matysiak, nowa dyrektorka Browaru Kasztelan w Sierpcu, z którą porozmawialiśmy nie tylko o dynamicznym rozwoju trendu NoLo, ale także o zrównoważonym warzeniu, planowanej podwyżce akcyzy i aurze, niesprzyjającej piwnemu biznesowi.
|
|
Green Factory, polski producent i lider rynku warzyw, sałat i świeżych dań gotowych sfinalizował umowę nabycia trzech spółek Eisberg od Bell Food Group – w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii. Po uzyskaniu wszelkich wymaganych zgód regulacyjnych, przejęte podmioty stały się częścią Grupy Green Holding, do której należy Green Factory. Dzięki tej akwizycji przychody Green Factory przekroczą 1,3 miliarda złotych.
|
|
Trzeba zdecydowanie wzmocnić działania proeksportowe i promocyjne poza Unią Europejską, bo to tam tkwi największy potencjał wzrostu - mówi w wywiadzie dla portalspozywczy.pl, Mirosław Maliszewski, szef sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz prezes Związku Sadowników RP.
|
|
Josera, spółka należąca do niemieckiej Grupy Erbacher, uruchomiła właśnie nowy zakład produkcyjny karmy suchej w Nowym Tomyślu. O nowej inwestycji oraz planach i strategii Josery na rynku polskim porozmawialiśmy podczas otwarcia z trzema przedstawicielami firmy.
|
|
|
|